Účastnili jsme se akce: Veletrh pracovních příležitostí pro uchazeče po onkologické léčbě

Jitka Holubcova - veletrh pracovnich prilezitostiV konferenčním centru Green Point se 28. srpna 2014 konal Veletrh pracovních příležitostí pro uchazeče po onkologické léčbě, kterého se za všechna tři zařízení CKP účastily:  Mgr. Jitka Holubcová (ředitelka CKP Sámova), Mgr. Jana Týkalová (ředitelka CKP Dobřichovice a CKP Roseta), Mgr. Kateřina Šestáková (provozní ředitelka CKP Roseta)  a Mgr. Renata Léblová (vedoucí fyzioterapeutka CKP Dobřichovice).
Veletrh je součástí projektu “Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci” a hlavním pořadatelem je nezisková organizace Amelie.

Zahájení veletrhu bylo věnováno představení pořádající organizace Amelie, slovo dostaly ke krátké prezentaci i zástupci všech vystavujících firem. Představení se dostalo též uchazečům o práci, které mělo za cíl hlavně prezentovat zaměstnavatelům segment možných zaměstnanců, mezi kterými jsou zájemci z řad mnoha profesí, včetně uchazečů, kteří před onemocněním zastávali vysoké manažerské posty.

Následovala individuální komunikace účastníků veletrhu se zaměstnavateli u stánků. Došlo nejen ke kontaktu mezi uchazeči o práci a budoucími zaměstanavateli, ale byl zde také prostor pro vzájemný kontakt vystavujících firem. Účastníky veletrhu byli také zástupci zájmových sdružení, která zastupují současné i bývalé onkologické pacienty a mají enormní zájem o navázání spolupráce s firmami nejen na úrovni terapeutické, ale také na úrovni vzdělávání. Podnětná byla  také účast zástupců státní správy.

Zájemci měli v rámci veletrhu možnost využít pracovněprávní poradenství, individuální psychologické poradenství a seznámit se též s projektem “Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci”. Projekt poskytuje účastníkům znalosti a zkušenosti, které zvýší jejich hodnotu na trhu práce a pomohou jim při jejich cestě za novým zaměstnáním a tím i plnohodnotným znovuzařazením do společnosti. Projekt nabízí v neposlední řadě také podporu zaměstnavatelům, kteří některého z účastníků projektu zaměstnají.

Centra komplexní péče získala díky své účasti na Veletrhu cenné zkušenosti  a zajímavé kontakty, které, jak doufáme, povedou k navázání budoucí spolupráce.

Fotky z veletrhu najdete zde.

Tisková zpráva ke stažení: Tisková-zpráva-Veletrh-pracovních-příležitostí

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.