Odborná akce: O fyzioterapii dětí

Fyzioterapie kojenců a batolat

Bc. Jitka Šulcová má mnohaleté zkušenosti s terapií dětí.

Termín: 11. listopadu 2017
Lektorka: Bc. Jitka Šulcová
Cena: 1.200,- Kč 
Kde se koná: CKP Sámova, Sámova 410/28, Praha 10
Dotazy: kurzy@ckpsamova.cz
Registrace: ONLINE PŘIHLÁŠENÍ 
Pozvánka: O fyzioterapii dětí 11.11.2017


Anotace:
Dětská rehabilitace je nedílnou součástí péče o naše nejmenší. Z naší dlouholeté terapeutické zkušenosti víme, že kolem fyzioterapie dětí panuje určitá obava a možná i nejasnosti a rozpory.
Tato akce vás seznámí s kvantitativními a kvalitativními rozdíly v psychomotorickém vývoji dítěte, s manipulací s kojenci, s názorem na obutí malých dětí, šátkováním apod. z pohledu fyzioterapeuta. Chceme také přinést určitý přehled metodik v dětské fyzioterapii. Ten si klade za cíl poukázat na bohatou škálu přístupů jako výhodu možnosti výběru toho nejvhodnějšího pro dané dítě a celkovou situaci, ve které žije, namísto zbytečné řevnivosti a vzájemného poukazovaní na to, která metodika je nejlepší.
Cílem této školicí akce je nahlédnout pod pokličku dětské fyzioterapie.

Lektor: Bc. Jitka Šulcová
Vystudovala SZŠ obor Fyzioterapie, bakalářské studium absolvovala na FTVS UK v oboru Speciální výchova zdravotně postižených. Po složení atestační zkoušky získala Specializaci odborný fyzioterapeut v oboru Aplikovaná fyzioterapie. V terapii využívá Vojtovu reflexní lokomoci, metodu Ludmily Mojžíšové, mobilizace a měkké techniky dle prof. Lewita, MDT dle Mc Kenzie, kineziotaping, senzomotorickou stimulaci aj. Pracuje s pacienty od kojeneckého věku až po dospělé. Převážně se věnuje pacientům s neurologickými diagnózami, s pooperačními a poúrazovými stavy a skoliotikům.

Příspěvek byl publikován v rubrice Proběhlé kurzy a programy, Semináře a programy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.