Arteterapeutický workshop: „MOJE TĚLO A JAK MI V NĚM JE“

Termíny: 10. března 2018
Cena: 600 Kč
Kde se koná: CKP Sámova, Sámova 410/28, Praha 10
Dotazy: kurzy@ckpsamova.cz
Registrace:
ONLINE PŘIHLÁŠENÍ
Kapacita: 6-8 osob
Pozvánka ke stažení zde


ANOTACE

Cílem workshopu je lepší poznávání vlastního těla – uvědomění si jeho hranic, celistvosti a obsahu (emocí, vlastností, důležitých/citlivých míst…) Práce s tělesným schématem je důležitá nejen v případě tělesných anebo pohybových potíží (např.: při chronických bolestech, vertebrogenních potížích, migrénách, tinnitu, aj.), ale i jako jejich prevence.

Workshop kombinuje práci na rovině tělesné a psychické, proto je vhodný i pro ty z vás, co máte stresové povolání, prožíváte emoční nerovnováhu. Můžete si zkusit relaxační techniky, techniky zacílené na uvědomení si vlastního těla a výtvarné techniky grafické i malířské, nebo jejich kombinaci.

Pro koho je workshop vhodný:

–  pro lidi, kteří se aktivně starají o své zdraví (fyzické i psychické)

–  pro lidi, kteří chtěli probudit svůj kreativní, potenciál

– pro lidi, kteří hledají způsob relaxace, uvolnění

– pro lidi, kteří mají stresující povolání, nebo prožívají stres, a hledají způsob jak s ním nakládat

– pro lidi, kteří mají potíže s tělesným schématem (skoliotici, lidi s mentální anorexií, nebo bulimii, atd.)

– pro lidí, kteří mají potíže vyjadřovat své emoce, nebo pracovat se svými emocemi

–  dolní věková hranice je 15 let


HARMONOGRAM

8:30-9:00 Prezence účastníků

9:00-12:00 Úvod do tématu, představení se, práce se svým tělem – krátká relaxace, techniky na uvědomění si vlastního těla, tvorba pomocí výtvarných technik

12:00-13:00 Reflexe celého procesu a zpětná vazba od skupiny, závěr


S SEBOU

Pohodlné oblečení, které se nebudete bát zašpinit. Výtvarné materiály – kreslířské i malířské budou k dispozici. V případě, že máte oblíbenou techniku pro tvorbu, můžete přinést i vlastní výtvarné potřeby.


LEKTORKY

Mgr. Bc. Karolína Hromádková

Vystudovala obor Sociální práce na FF UK v Praze a Arteterapeutický ateliér na JU v Českých Budějovicích. Absolvovala arteterapeutické semináře u Beate Albrich a Kamily Ženaté a Základní kurz krizové intervence (Remedium). 
Nyní pracuje jako terénní sociální pracovnice v organizaci Fokus, z.s. pomáhající lidem s duševním onemocněním. 
Ve volném čase se věnuje malbě, výtvarnému tvoření s lidmi s mentálními/duševními problémy, scénickému tanci a pozorováním přírody.

Mgr. Bc. Silvia Mažárová

Je fyzioterapeutka, absolventka magisterského studia na UK FTVS v Praze a bakalářského oboru arteterapie na Jihočeské univerzitě. V CKP Sámova pracuje jak s dospělými, tak s dětmi.
V terapiích se snaží vést klienty k vnímání svého těla, na základě čeho si klient lépe uvědomuje své potřeby a možnosti. Je zastáncem individuálního přístupu a komplexnosti léčby. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Proběhlé kurzy a programy, Semináře a programy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.