Přednáška MUDr. Petra Kolátora – Klid je toxický

Přednáška „Klid je toxický“ nabízí psychosomatický pohled na naše tělo, na to, jak se někdy cítíme strnulí a nejde nám pracovat s pocity a emocemi.


Termín: 23. února 2018
Čas: 18:30 – 20:00 (prezence 18:00-18:30) 
Cena: 200 Kč
Kde: CKP Sámova, Sámova 410/28, Praha 10
Určeno pro: fyzioterapeuty, lékaře, psychosomaticky pracující odborníky, ale i pro širokou veřejnost
Dotazy: kurzy@ckpsamova.cz
Pozvánka ke stažení zde
Registrace: ONLINE PŘIHLÁŠENÍ


ANOTACE:

Klid je toxický, úplné zastavení znamená smrt. Doba je bouřlivá, příliš divoká. Chtělo by to zpomalení, chtělo by to oddychový čas – je možné ale úplně zastavit? Zastavení je specifická forma pohybu – alespoň v definici fyziky. Pojďme se podívat, jak je to s pohybem, zpomalením, rytmikou a rytmy, cykly, relaxací a spočinutím v lidském organismu i v lidské mysli. Pojďme se podívat jak nás ovlivňuje Chronos i Kairos. Možná vás čeká klid uprostřed bouře, možná plynutí v úplném klidu – kdo ví? 

PŘEDNÁŠEJÍCÍ:

MUDr. Petr Kolátor je rehabilitační lékař s atestací z pediatrie, specialista na psychosomatickou a regulační medicínu.

Již během studia se zajímal o komplexní přístup v péči o pacienty a stejně tak i při hledání příčin onemocnění. Má absolvovaný výcvik v psychoterapii dle C. Rogerse. Věnoval se kontrole provádění klinických studií v České republice, dva roky působil  jako medicínský poradce a až do roku 2016 vedl klinické týmy v Evropě a USA na pozici projektového manažera. V centrech komplexní péče Roseta, Sámova  a Dobřichovice pracuje od roku 2011 na částečný úvazek.

V péči o pacienty vždy vychází z podrobné anamnézy a staví na detailním somatickém vyšetření. Dle možností a potřeby somatickou terapii rozšiřuje o nástroje psychoterapie, psychosomatické medicíny, regulační medicíny a systemických postupů. 


 

Příspěvek byl publikován v rubrice Proběhlé kurzy a programy, Semináře a programy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.