Odborný kurz: O nohách 13.4.2018

o noháchTermín: 13. dubna 2018
Cena: 800/1.200 Kč 
Kde se koná: CKP Sámova, Sámova 410/28, Praha 10
Dotazy: kurzy@ckpsamova.cz
Registrace: ONLINE PŘIHLÁŠENÍ
Pozvánka: O nohách

Anotace:

Kurz O nohách je aplikací přístupu Clary Lewitové na konkrétní část těla. Navazuje na základní řadu kurzů z Fyzioterapie funkce. Základní řada obsahuje čtyři třídenní kurzy (Forma, funkce, facilitace; Pohyb a stabilita; O dýchání a Funkční tape). Absolvování předešlých kurzů NENÍ podmínkou účasti, ale v porozumění přednášeným poznatkům může účastníkům pomoci.

V kurzu chceme ukázat i praktické využití, nicméně vzhledem k časovým a prostorovým možnostem nemůžeme nabídnout ucelený výklad Fyzioterapie funkce. K praktickému nácviku celkového vyšetření a terapeutického ovlivnění slouží vícedenní kurzy z řady Fyzioterapie funkce (možno taktéž absolvovat v CKP Sámova).

Cena:

Základní cena: 1 200 Kč
Studenti: 800 Kč
FFF + O nohách: 4 100 Kč

Přístup Clary Lewitové (Fyzioterapie funkce):

Clara Lewitová vyvinula za léta praxe svůj originální přístup, který nazývá Fyzioterapie funkce. Při své práci vychází z vnímání a pozorování lidského těla a jeho funkcí. Sleduje, která část těla je v malém, velkém nebo optimálním napětí a jak si stojí ke zbytku těla. Při terapii využívá jemnou techniku doteků, kterými napětí optimalizuje. Stabilizuje klouby, pracuje s chodidly a vnímáním dotyků. Učí pacienta, jak vnímat své tělo a jak s ním zacházet, aby dlouhodobě minimalizoval nebo úplně vyléčil své obtíže. Vždy má na paměti, že terapeut i pacient jsou v neustálém procesu učení se. Každá situace pak dává možnost najít pro pacienta další cestu, jak pracovat se svým tělem.

Lektor:

Mgr. Marek Král vystudoval v roce 2000 magisterské studium fyzioterapie na Karlově univerzitě v Praze se specializací na somatopsychoterapii. Mezi lety 2002 až 2008 působil jako asistující lektor Clary Lewitové při vzdělávání fyzioterapeutů v rámci bakalářského i magisterského studia na UK FTVS, jakož i na kurzech Fyzioterapie funkce, přístupu vycházejícího z učení Clary Lewitové. Od roku 2008 pracuje jako samostatný učitel Fyzioterapie funkce jak v kurzech, tak i v rámci výuky bakalářského a magisterského studia na UK FTVS. V současné době je fyzioterapeutem v soukromé ambulanci „die Praxis“, Physiotherapie Thom Kuipers ve Švýcarsku.

Časový harmonogram:

  • 14:30 – 15:00 Prezence účastníků a organizační záležitosti.
  • 15:00 – 16:30 Diagnostika funkčních poruch z tvaru, z palpace a vyšetření vnímání.
  • 16:30 – 17:30 Možnosti terapie: stimulace, relaxace, mobilizace, stabilizace.
  • 17:30 – 18:00 Přestávka.
  • 18:00 – 19:00 Tape, aktivní cvičení, chůze. Klinické souvislosti.
  • 19:00 – 19:30 Závěrečné shrnutí a diskuse.

Určeno pro:
fyzioterapeuty, lékaře

S sebou:
pohodlné oblečení, psací potřeby, blok

Příspěvek byl publikován v rubrice Proběhlé kurzy a programy, Semináře a programy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.