Arteterapeutický workshop: „MOJE HRANICE“ 2.6.2018

Termíny: 2. června 2018
Cena: 600 Kč
Kde se koná: CKP Sámova, Sámova 410/28, Praha 10
Dotazy: kurzy@ckpsamova.cz
Registrace:
ONLINE PŘIHLÁŠENÍ
Kapacita: 6-8 osob
Pozvánka ke stažení zde


ANOTACE

Workshop kombinuje využití pohybových (např. relaxace, intuitivní pohyby) – na tělo zaměřených a arteterapeutických technik (kresba, malba, koláž, práce s hlínou).

Tématem workshopu jsou naše hranice, jak fyzické, tělesné, tak i psychické. Uvědomění si vlastních limitů je předpokladem prevence přetěžování se.

Hlavním přínosem workshopu je prožitek. Prožitek z volného pohybu, prožitek z tvorby, sdílení celého procesu se skupinou.

Workshop je vhodný pro ty, kteří se aktivně starají o své zdraví (fyzické i psychické), chtějí probudit svůj kreativní potenciál, hledají způsob relaxace, uvolnění, zažívají stres a chtějí se naučit, jak s ním nakládat.

Dolní věková hranice je 15 let.


HARMONOGRAM

8:30-9:00 Prezence účastníků

9:00-10:00 Úvod do tématu, představení se, práce s tělem – krátká relaxace, techniky na uvědomění si vlastního těla v prostoru a interakcí s okolím, reflexe

10:10-13:00 práce pomocí výtvarných technik, reflexe celého procesu a zpětná vazba, závěr


S SEBOU

Pohodlné oblečení, které se nebudete bát zašpinit. Výtvarné materiály – kreslířské i malířské budou k dispozici. V případě, že máte oblíbenou techniku pro tvorbu, můžete přinést i vlastní výtvarné potřeby.


LEKTORKY

Mgr. Bc. Karolína Hromádková

Vystudovala obor Sociální práce na FF UK v Praze a Arteterapeutický ateliér na JU v Českých Budějovicích. Absolvovala arteterapeutické semináře u Beate Albrich a Kamily Ženaté a Základní kurz krizové intervence (Remedium). 
Nyní pracuje jako terénní sociální pracovnice v organizaci Fokus, z.s. pomáhající lidem s duševním onemocněním. 
Ve volném čase se věnuje malbě, výtvarnému tvoření s lidmi s mentálními/duševními problémy, scénickému tanci a pozorováním přírody.

Mgr. Bc. Silvia Mažárová

Je fyzioterapeutka, absolventka magisterského studia na UK FTVS v Praze a bakalářského oboru arteterapie na Jihočeské univerzitě. V CKP Sámova pracuje jak s dospělými, tak s dětmi.
V terapiích se snaží vést klienty k vnímání svého těla, na základě čeho si klient lépe uvědomuje své potřeby a možnosti. Je zastáncem individuálního přístupu a komplexnosti léčby. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Proběhlé kurzy a programy, Semináře a programy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.