Seminář: Děti a pohyb 25.8.2018

Jak můžeme napomoci zdravému vývoji dítěte?

Termín: 25.8.2018
Cena: 1.200 Kč
Kde se koná: CKP Sámova, Sámova 410/28, Praha 10
Určeno pro: širokou veřejnost
Dotazy: kurzy@ckpsamova.cz
Registrace online: zde
Pozvánka ke stažení: zde


Anotace:
V dnešní internetové době je těžké zorientovat se v přemíře informací, dobře míněných rad a sdílených zkušeností. Proto jsme pro Vás připravili tento seminář.

Nabídneme Vám pohled fyzioterapeutky na to, jak probíhá pohybový vývoj dítěte, co ve kterém věku od něj můžeme očekávat a co bychom u něj podporovat nechtěli, co je ve vývoji přirozené a s čím je již dobré navštívit odborníka.
Podíváme se na to, jak můžete svým dětem pomoci v jejich vývoji, jak porozumět informacím o tom, co je pro vývoj vašeho dítěte vhodné a co méně.

Cílem není vnutit Vám jediný náš pohled „jak to dělat správně“. Je to spíše nabídka srozumitelných informací od zkušené fyzioterapeutky, o které se můžete „opřít“ a možná tím sami lépe vědět, co Vaše dítě potřebuje.

Budeme se věnovat vývoji dětí od novorozeneckého do mladšího školního věku.


Lektorka:
Bc. Jitka Šulcová

vystudovala SZŠ obor Fyzioterapie, bakalářské studium absolvovala na FTVS UK v oboru Speciální výchova zdravotně postižených. Po složení atestační zkoušky získala Specializaci odborný fyzioterapeut v oboru Aplikovaná fyzioterapie. V terapii využívá Vojtovu reflexní lokomoci, metodu Ludmily Mojžíšové, mobilizace a měkké techniky dle prof. Lewita, MDT dle Mc Kenzie, kineziotaping, senzomotorickou stimulaci aj. Pracuje s pacienty od kojeneckého věku až po dospělé. 

Harmonogram akce:

8:30-9:00 – Prezence účastníků
9:00-11:00 – Seznámení s psychomotorickým vývojem dětí 0-3 roky: jak rozpoznat co je a není dobře v pohybovém vývoji
11:00-11:30 – Přestávka
11:30-13:30 – Pohled fyzioterapeutky: pro a proti šátkování, podle čeho se řídit při výběru botiček, vhodné pohybové aktivity pro děti
13:30-14:00 – Diskuze a závěr

Časový harmonogram může být v průběhu kurzu upravován dle aktuálních podmínek a potřeb účastníků.

 
Příspěvek byl publikován v rubrice Proběhlé kurzy a programy, Semináře a programy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.