Odborný kurz: Ruce: onemocnění, diagnostika a rehabilitace 24.11.2018

Termín: 24. listopadu 2018
Cena: 1 200 Kč 
Kde se koná: CKP Sámova, Sámova 410/28, P-10
Určeno pro: fyzioterapeuty, lékaře
S sebou: pohodlné oblečení, psací potřeby, blok
Dotazy: kurzy@ckpsamova.cz
Registrace: zde
Pozvánka ke stažení: zde


Anotace

Kurz se zabývá onemocněními v oblasti rukou z pohledu revmatologa. Budou probrána nejen zánětlivá revmatická onemocnění jako je revmatoidní artritida, psoriatická artritida, ale i projevy degenerativního postižení, tedy osteoartrózy, dále i některých ostatních jednotek jako je syndrom karpálního tunelu, Sudeckův syndrom (CRPS I.),  Duputrenova kontraktura, aj. Zmíníme se  i o osteoporóze a nejčastějším projevu v oblasti předloktí – frakturou a jejími následnými komplikacemi. Pozornost bude věnována diagnostice, diferenciální diagnostice a základům farmakoterapie jednotlivých onemocnění.

V druhé polovině semináře se zaměříme na rehabilitaci rukou a zánětlivým onemocněním. U revmatických pacientů bude podrobně probrána volba vhodných technik, metod přístupu. Bude zmíněna i protetika a pomůcky zlepšující funkci rukou.

Lektorky

MUDr. Andrea Pavelková

Vystudovala 2.LF UK a po promoci v r. 1995 nastoupila v Revmatologickém ústavu v Praze, kde pracovala v ambulanci a na lůžkovém oddělení. V rámci výzkumných grantových projektů se od počátku věnovala osteoartróze, difuzní idiopatické skeletální hyperostóze, bazální léčbě revmatoidní artritidy. Je autorkou a spoluautorkou více než 50 publikací v českých i zahraničních odborných časopisech, je spoluautorkou některých českých a slovenských učebnic, autorkou monografie Revmatoidní artritida a biologická léčba (Maxdorf 2009). V minulosti se účastnila jako přednášející seminářů pro praktické lékaře organizované Revmaligou (2010). V současné době pracuje jako ambulantní lékař v Revmatologickém ústavu v Praze, kde se věnuje pacientům i v rámci Centra biologické léčby. Od roku 2010 pracuje také v revmatologické ambulanci Arthrocentra na Praze 10. Již po několikáté vede revmatologické kurzy a školicí akce v CKP Sámova.

Prof. Yvona Šulcová – fyzioterapeut – pedagog

Fyzioterapeutka s dlouholetou zkušeností se specializací v dětské a dospělé revmatologii (VÚCHR, KDDL – 1.LF UK, FN 1). Nenahraditelná pro ni byla spolupráce s Doc. Vélem, prof. Lewitem a řadou vynikajících revmatologů a revmatochirurgů. V minulosti rozsáhlá publikační činnost (Grada, Galén, Maxdorf, MILLS- Voš, odborné časopisy a metodické pokyny), přednášková činnost (kongresy).

Je spoluautorkou metodických postupů rehabilitace po totálních endoprotézách. Účastnila se výzkumných a grantových projektů ve VÚCHR a KDDL FN 1. Je členkou pracovní skupiny dětských revmatologů. Vyučuje vyšetřovací metody, fyzioterapii v dospělosti a dětském věku u revmatiků. V současné době pracuje jako ambulantní fyzioterapeut v Arthrocentru, vede skupinovou LTV u pacientů s AS, spolupracuje s Klubem Bechtěreviků. Již po několikáté vede revmatologické kurzy a školicí akce v CKP Sámova.

Orientační harmonogram
(lektoři si vyhrazují právo na změnu programu v průběhu kurzu)

8:30-9:00 – Prezence účastníků a organizační záležitosti
9:00-11:00 (11:30) – Teoretická část
11:00 (11:30)-12:00 – Pauza, oběd
12:00-15:00 (15:30) – Teoretická a praktická část; Diskuze a závěr

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Připravované kurzy a programy, Semináře a programy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.