Fyzikální terapie

Naše pracoviště je vybaveno špičkovou přístrojovou technikou. Nabízíme širokou nabídku následujících fyzikálních procedur:

Elektroterapie:

Využívá vlivu elektrických proudů anebo impulzů na organismus. Elektrický proud je do organismu přiváděn elektrodami vodivě připojenými na kůži. Elektroterapie působí proti bolesti, zvyšuje prokrvení tkání, uvolňuje svalové napětí, některé typy proudů se využívají k stimulaci nefunkčních svalů. Využívá se např. při bolestech kloubů a páteře, při poruchách svalového napětí a nervosvalové funkce.

Magnetoterapie:

Magnetoterpie využívá působení pulzního magnetického pole, které zvyšuje prokrvení, působí protizánětlivě, proti bolesti, proti otokům, uvolňuje svalové křeče a urychluje hojení kostí a měkkých tkání. Využívá se např. po zlomeninách, při degenerativních a zánětlivých onemocněních pohybového systému, při funkčních poruchách. Léčbu je vhodné kombinovat s rehabilitačním cvičením, případně s  akupunkturou.

Ultrazvuk:

Ultrazvuk je mechanické vlnění, při jehož aplikaci neprochází tkáněmi žádný elektrický proud. Opakovaná aplikace UZ zlepšuje prokrvení tkání, vstřebávání otoků a výronů, tlumí bolest, zlepšuje metabolismus a uvolňuje svalového napětí. Využívá se např. při artrotických změnách, zvýšeném svalovém napětí, při patních ostruhách, na jizvy a v subakutním stadiu krevních výronů.

Prohřívací rašelinové polštáře Lavaterm:

Lavaterm jsou rašelinové polštáře nahřívané ve vodní lázni. Využívají se k lokálnímu hloubkovému prohřívání. Tato procedura je pro klienta zpravidla velmi příjemná. Působením tepla Lavaterm napomáhá k prohřátí a následnému uvolnění svalových struktur. Působení tepla zvyšuje prokrvení pokožky a měkkých tkání, ovlivňuje vnitřní orgány. Urychluje metabolické změny v tkáních a napomáhá odplavování kyselých látek z těla. Je velmi vhodné, když prohřátí rašelinovými polštáři předchází terapii nebo masáži. Lavaterm se využívá k uvolnění svalů, u chronických a degenerativních onemocnění pohybového systému, u revmatických onemocnění atp.