Fyzioterapie dětí

I pro terapii dětí máme smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.

Fyzioterapie kojenců a batolat

Fyzioterapie kojenců a batolat

FYZIOTERAPIE KOJENCŮ A BATOLAT

Rehabilitace kojenců a batolat se provádí pro různé asymetrie v oblasti hlavy a šíje, tedy při predilekčním držení, dále pro dysfunkci v oblasti kyčelních kloubů a další nervosvalové poruchy.

Terapie je založena především na metodě prof. Vojty, tedy na reflexní lokomoci, dále rehabilitujeme pomocí metody bazálně-posturálních programů dle Čápové a dle Fyzioterapie funkce.

Nutná je i následná rehabilitace v domácím prostředí, se kterou Vám rádi pomůžeme a zaškolíme Vás na doma.

Fyzioterapie musí děti bavit

Fyzioterapie musí děti bavit

FYZIOTERAPIE DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO A ŠKOLNÍHO VĚKU

U dětí v tomto věku se nejčastěji setkáváme se snížením nožní klenby (ploché nohy), což často vede k celkovému chybnému držení těla, dále se skoliotickým držením nebo skoliózou a poruchami hrubé a jemné motoriky.

Terapie pro zlepšení motoriky dětí, dosažení celkové svalové aktivace a napřímení páteře je stavěna především na formě her. Využíváme při ní senzomotorickou stimulaci, labilní plochy, vývojové polohy, u skolióz pak například Fyzioterapii funkce nebo Klappovo lezení.

Důležitou součástí při fyzioterapii dětí je účast rodičů, kteří aktivně usilují o dosažení cíle společně s terapeutem, protože korekce držení těla a hraní pohybových her je realizovatelné kdykoli během dne.

Fyzioterapie dětí předškolního a školního věku by neměla být opomíjena, protože je zároveň preventivní terapií proti bolestem do budoucna.

Potřebujete se jen poradit? Objednejte se na jednorázovou konzultaci:

Potřebujete se jen poradit? Objednejte se na jednorázovou konzultaci:

KONZULTACE S DĚTSKOU FYZIOTERAPEUTKOU

V případě, že si nevíte s terapií Vašeho dítěte rady, rádi byste jeho vývoj zkonzultovali se zkušenou dětskou fyzioterapeutkou, chtěli byste se poradit o vhodnosti některých pomůcek (autosedačky, botičky, sportovní aktivity, aktovka, atd.), nebo se zkrátka chcete jen ujistit, že je vše tak, jak má být, objednejte se na jednorázovou konzultaci s dětskou fyzioterapeutkou. 

Konzultace v délce 50 minut stojí 800 Kč a její objednání je možné prostřednictvím naší recepce. Pro objednání na jednorázovou konzultaci není nutný poukaz od lékaře. V případě potřeby může na konzultaci navázat pravidelná rehabilitační péče.