Akupunkturní vyšetření

Akupunkturu v CKP Sámova provádí lékař MUDr. Petr Kolátor

Akupunkturu v CKP Sámova provádí lékař MUDr. Petr Kolátor a MUDr. Lenka Terzipetková

Akupunktura je léčebná metoda tradiční východní medicíny stará tisíce let, jejíž účinky uznává i naše západní medicína. V CKP Sámova nabízíme akupunkturu k léčbě bolestí pohybového aparátu, bolestí hlavy, ke zmírnění migrény, k léčbě psychosomatických obtíží. Napomáhá také při regeneraci při ochrnutí lícního nervu, po mozkových příhodách, po úrazech. Je to metoda, která navrací tělo do původní tzv. dynamické rovnováhy.

Více o akupunktuře se můžete dočíst zde.

Jak u nás ošetření probíhá?

První sezení, které se příliš neliší od standardního lékařského vyšetření trvá 50 minut. Nejprve je pečlivě odebrána anamnéza (je dobré s sebou přinést lékařské zprávy, laboratorní výsledky a seznam léků). Poté je provedeno celkové vyšetření pohybového systému, event. pulzní diagnostika.
Vlastní ošetření jehličkami trvá 5 minut, jehly působí okolo 20 minut.

Na prvním sezení mohou být zjištěny skutečnosti, při kterých nebude akupunktura doporučena. V tomto případě pacient akupunkturní vyšetření nehradí.

Každé další sezení trvá 25 minut. Je to čas vyhrazený pro zhodnocení stavu, vyšetření, aplikaci jehel.

Akupunktura může probíhat spolu s fyzioterapií, ne však ve stejný den. Efekt léčby nastává nejdříve po 3­ – 5 aplikacích. Při léčbě akupunkturou je potřeba dle charakteru a trvání onemocnění absolvovat 5 – 10 sezení (cca 1x týdně).

 

Terapeuti:

MUDr. Petr Kolátor:

rehabilitační lékař, specialista na psychosomatickou a regulační medicínu.
(více informací)

MUDr. Lenka Terzipetková:

rehabilitační lékařka se specializací na neurologická onemocnění a poúrazové stavy, dětská lékařka CKP Sámova. (více informací)