Psychosomatika

Podstatou psychosomatické péče je celostní (holistický) pohled na zdraví člověka. Psychosomatika se zabývá souvislostmi mezi stavy těla (soma), duše (psyché) i vlivy životního prostředí. Starosti, s nimiž si hlava neví rady, tělo často řeší nemocí (somatizace). Cílem léčby je najít zdroj obtíží a obnovit rovnováhu. Centrum komplexní péče nabízí pacientům škálu možností, jak se svými tělesnými i psychickými potížemi pracovat a jak najít cestu k úzdravě nebo alespoň k lepšímu fyzickému i psychickému stavu.

Psychosomatika, jak ji chápeme my

Aktivně se podílíme na činnosti Společnosti psychosomatické medicíny

Aktivně se podílíme na činnosti Společnosti psychosomatické medicíny

Společnost psychosomatické medicíny vydala útlou brožurku, která má za úkol představit psychosomatickou medicínu zdravotníkům i pacientům. Představení reálné psychosomatické medicíny odborné i laické veřejnosti považujeme za velmi důležité. Pozornost, která se psychosomatice v současnosti dostává v médiích, je bohužel často kontraproduktivní a představuje psychosomatiku velmi zjednodušeně. Často jsou tvrzení nejen zavádějící, ale i zcela mylná. Mnoho odborníků i pacientů pak hledí na psychosomatiku buď absolutně s despektem a považuje ji téměř za šarlatánství, nebo v ní naopak vidí řešení svých problémů pomyslným mávnutím kouzelného proutku. Psychosomatika však není ani jedno.

Brožurku „Informace pro zdravotníky i pacienty“ vám přinášíme ke stažení ve formátu pdf, protože ji považujeme za velmi zdařilou, napsanou srozumitelně i pro laiky. K psychosomatické medicíně, jak ji popisuje Společnost psychosomatické medicíny, se hrdě hlásí i naše centrum.

Informace pro zdravotníky i pacienty (ke stažení v pdf)

Více informací naleznete  na webových stránkách společnosti.