Mgr. Martina Chalupníková

Fyzioterapeutka

V CKP Sámova pracuje jako fyzioterapeut s dospělými a s dětmi předškolního a školního věku. Vystudovala Vyšší odbornou školu Diplomovaný fyzioterapeut a magisterský obor Tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených na FTVS.

Jako fyzioterapeut pracuje již více než 10 let. Začala v Rehabilitačním ústavu Vesna s dětmi v Janských Lázních, na Klinice Monáda s dospělými s neurologickými diagnózami-RS, myopatie, parézy, poté na Poliklinice Prosek v ambulanci, nyní v mateřském centru Jablíčkov a v CKP Sámova.

Ve své praxi kombinuje různé fyzioterapeutické techniky a přístupy. Převážně cvičení a mobilizace dle L. Mojžíšové, posturální terapii na bázi vývojové kineziologie dle J. Čápove, RL-Vojtovu metodu, prvky Spiraldynamik, přístup C.Lewitove(Fyzioterapie funkce) a práci s dechem.

Nyní se orientuje na vědomou práci s tělem a myslí. Díky své vlastní nemoci a několikaleté meditačni praxi pochopila, jak zásadní vliv má stav naší mysli na to, jak se cítíme emočně, jak se umíme vyrovnat s bolestí a jak si vytváříme-nevědomě- napětí a disharmonii v těle. Klienty zve na dobrodružnou cestu k převzetí  zodpovědnosti  za své pocity v těle, znovuobjevení vnímání svého těla, mysli , sama sebe.