Mgr. Bc. Zuzana Donáthová

Fyzioterapeutka a psycholožka

V CKP Sámova pracuje jako psycholog – fyzioterapeut, kromě jiného využívá prvků terapie zaměřené na tělo, zejména biodynamických masáží – deep draining, ale také metody klasické verbální psychologie i fyzioterapie.

V rámci terapie používá především postupy deep draining dle Gerdy Boysen, prvky biodynamické psychoterapie, ale nechává se inspirovat i řadou více na tělo orientovaných přístupů.Vystudovala psychologii na FF UK a fyzioterapii na FTVS UK. Během studia pracovala v Rekondičním centru při VŠTJ Medicina Praha s obézními klienty. Po studiu nastoupila do Ústřední vojenské nemocnice v Praze jako psycholog a zároveň do Rosety jako fyzioterapeut a psycholog. Je ve výcviku analytické psychoterapie. Absolvovala základy biodynamické psychoterapie a výcvik v deep draining pod vedením Květy Paluskové.

V souladu s teoretickými východisky biodynamicky orientovaných směrů vychází při práci z předpokladu, že zátěž a stresové situace vedou nejen ke změnám v prožívání, myšlení a jednání, ale že se také zásadním způsobem odrážejí na lidském těle, vedou k nemocem, ke vzniku bolestivých stavů, pocitům diskomfortu, neschopnosti se uvolnit nebo zvládat jindy obvyklou zátěž.