Nutriční terapie

Chcete zhubnout, nabrat svalovou hmotu, zlepšit svůj životní styl a nebo pomocí správné skladby jídelníčku ovlivnit své dlouhodobé zdravotní obtíže? Nutriční poradenství je služba, která vám přesně tohle nabízí.
V čem všem mi nutriční terapie může pomoci?
Cílů, pro které budete chtít navštívit nutriční terapeutku, je mnoho. Může se jednat o hubnutí či naopak přibírání, případně o nastavení racionálního jídelníčku, který vám pomůže udržet váhu a dodá Vám dostatek energie. Nutriční terapie pro Vás bude přínosná ale také v případech, kdy Vás k úpravě jídelníčku vede Váš zdravotní stav. Ať už trpíte potravinovou alergií, vysokým tlakem, cukrovkou či máte třeba vysoký cholesterol.

Jak poradenství probíhá?

První konzultaci předchází zápis Vašich aktuálních stravovacích zvyklostí. Ty během konzultace projdeme a dle stanovených cílů si řekneme, co je dobře a co by bylo naopak třeba upravit a jak. Probere také Váš zdravotní stav, tělesnou aktivitu, případné potravinové alergie a intolerance a také Vaše chuťové preference. Součástí první konzultace je také zjištění tělesné hmotnosti a změření tělesných obvodů, abychom je později mohli porovnat a zjistit tak progres. Osvětlíme si také důležité pojmy z oblasti výživy a vysvětlíme si, jak se orientovat v obchodě při nákupu potravin. Můžeme se domluvit také na sestavení jídelníčku na míru. Na kontrolních konzultacích následně procházíme, co se ve stravování změnilo a hodnotíme výsledky.

Nutriční terapeut nebo výživový poradce?

Zní to podobně, ale stejné to není. Výživový poradce může být kdokoliv, ale nutričním terapeutem pouze absolvent vysokoškolského studijního oboru. V našem centru se o Váš jídelníček postará zkušená nutriční terapeutka.

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Sámova s.r.o. Sámova 410/28 101 00 Praha 10 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex