Fyzikální terapie

Magnetoterapie

Magnetické pole napomáhá rozšiřování krevních cév, působí protizánětlivě, protibolestivě, protiotokově, uvolňuje svalové křeče a urychluje hojení kostí a měkkých tkání. Principem magnetoterapie je umístění léčené částí těla do magnetického pole, ve kterém jemné elektromotorické napětí napomáhá při léčení těchto tkání.

Využívá se: po zlomeninách, při degenerativních a zánětlivých onemocněních pohybového systému, při funkční poruchách, při mikrobiálních zánětech

Elektroléčba

Elektroléčba využívá vlivu elektrických proudů anebo impulzů na organismus, elektrický proud je do organismu přiváděn elektrodami vodivě připojenými na kůži. Elektroterapie má analgetické účinky, napomáhá prokrvení tkání, uvolnění svalového napětí, k úpravě svalového tonu u ochablých svalových vláken.

Využívá se: při bolestech kloubů a páteře, ochablých svalech, při brnění či mravenčení v horních končetinách (často přetížených od nepřetržité práce na PC).

Laser

Laserterapie je moderní metodou fyzikální terapie, při které se využívá laserový paprsek, který je směřován na léčenou oblast. Jedná se o bezbolestnou a bezpečnou metodu.

Využívá se: při bolestivých funkčních poruchách pohybového systému, při poúrazových stavech, distorzích, hematomech, edémech, při degenerativním kloubním postižení, při degenerativních onemocněních páteře, při zánětech šlach, úponů a svalů, k léčení vředů, jizev, oparů

Ultrazvuk

Ultrazvuk je mechanické vlnění, při jehož aplikaci neprochází tkáněmi žádný elektrický proud. Vlivem ultrazvukového vlnění dochází k mikromasáži a lokálnímu zvýšení teploty tkání, kterou ultrazvuk prohřívá, změkčuje a přispívá k uvolnění srůstů. Opakovaná aplikace ultrazvuku zlepšuje prokrvení tkání, vstřebávání otoků a výronů, tlumí bolest, zlepšuje metabolismus a uvolňuje svalového napětí.

Subaquální ultrazvuk:

Speciální metodou aplikace je subaquální ultrazvuk, u kterého se využívá vodní lázeň. Subaquální (podvodní) ultrazvuk se používá k ošetření periferních částí těla, tj. chodidel a rukou. Výhodou použití je možnost ošetření tkání v blízkosti kostěných výrůstků, které se klasickým ultrazvukem ošetřit nedají.

Využívá se: při artrotických změnách, při zvýšeném svalovém napětí, při patních ostruhách, na jizvy, při subakutním stadium krevních výronů

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Sámova s.r.o. Sámova 410/28 101 00 Praha 10 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex