Masáže

Ať už si vychutnáte masáž jako samostatnou proceduru nebo ji využijete jako doplněk k probíhající fyzioterapeutické péči, můžete si vybrat z nabídky tradičních i těch méně tradičních druhů masáží.

Klasická a sportovní masáž (25/50 min)

Klasická a sportovní masáž slouží jako prostředek k odstranění bolesti, stresu, zlepšuje krevní oběh a uvolňuje napětí způsobené ať už zvýšenou tělesnou zátěží, nebo naopak nedostatkem pohybu. Provádí se buď celotělově nebo jsou masírovány jen vybrané části těla. Při klasické či sportovní masáži lze použít olej či emulzi bez parfemace, nebo si zvolíte Vámi vybranou vůni.

Lymfomasáž (50/80 min)

Jedná se o speciální manuální techniku, která podporuje oběh lymfy v těle. Pomocí cílených masážních hmatů (s daným jemným tlakem a směrem) je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení zplodin látkové výměny i otoků. Lymfodrenáž podporuje imunitní systém, působí jako detoxikace organismu a neposlední řadě zlepšuje také stav kůže (lupénka, atopický ekzém).  Doporučuje se po prodělání onemocnění Covid-19.
Na manuální lymfodrenáž se můžete objednat i bez doporučení lékaře. Při vážnějších onemocněních vyžadujeme souhlas ošetřujícího lékaře. V průběhu úvodní drenáže je s lymfoterapeutem probrán léčebný postup, počet a délka terapií.
Manuální lymfodrenáž má nejlepší účinky po absolvování série terapií. Nabízíme proto i zvýhodněný balíček 5 návštěv.

Raindrop (80 min)

Raindrop je masážní technika sestavená z vybraných esenciálních olejů Young Living a speciálních masážních technik. Tato metoda napomáhá ozdravenému procesu zevnitř pomocí vnější aplikace esenciálních olejů. Metodu vyvinul Dr. Gary Young na základě svého výzkumu esenciálních olejů a jejich antimikrobiálních vlastností. Sílu olejů propojil s technikou Vita Flex pracující s reflexními body na chodidlech a s jemnými masážními pohyby ovlivňující svaly i nervový systém. Oleje působí také na emoční oblast mozku tak, že naše emoce harmonizují. Při masáži se aplikují tyto oleje: oregano, tymián, bazalka, cypřiš, libavka, majoránka, máta a směsi olejů: valor, aroma siez. Raindrop je bezpečná a neinvazivní cesta ke zdraví páteře i celého organismu.

Dornova metoda (50/80 min)

Autorem metody je Dieter Dorn, který tuto metodu rozvíjel od 70. let 20. století, a nyní je praktikována po celém světě.
Jedná se o šetrnou manuální terapii, kdy dochází k úpravě nastavení  kloubů a obratlů do ideální polohy. Terapeut používá lehký tlak se současným aktivním pohybem pacienta a vždy respektuje práh bolesti. Metoda je tedy jemnou cestou k odstranění fyzických i psychických blokád. Nedílnou součástí bývá i samostatné cvičení, které pacient aplikuje doma.

Breussova masáž (50/80 min)

Breussovu masáž vyvinul Rudolf Breusse a slouží jako vynikající doplněk k Dornově metodě. Lze ji ale aplikovat i samostatně.
Jedná se o jemnou metodu, při níž terapeut ošetřuje páteř, meziobratlové ploténky a slouží k celkovému uvolnění. V oblasti páteře současně působí na akupresurní body a tím ovlivňuje i celkový stav těla. Masáž se provádí pomalými a uvolňovacími hmaty v oblasti celé páteře za pomoci třezalkového oleje.

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Sámova s.r.o. Sámova 410/28 101 00 Praha 10 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex