Masáže

Ať už si vychutnáte masáž jako samostatnou proceduru nebo ji využijete jako doplněk k probíhající fyzioterapeutické péči, můžete si vybrat z nabídky tradičních i těch méně tradičních druhů masáží.

Klasická a sportovní masáž (25/50 min)

Klasická a sportovní masáž slouží jako prostředek k odstranění bolesti, stresu, zlepšuje krevní oběh a uvolňuje napětí způsobené ať už zvýšenou tělesnou zátěží, nebo naopak nedostatkem pohybu. Provádí se buď celotělově nebo jsou masírovány jen vybrané části těla. Při klasické či sportovní masáži lze použít olej či emulzi bez parfemace, nebo si zvolíte Vámi vybranou vůni.

Shiatsu

Shiatsu je tradiční japonská masážní terapie, která v sobě snoubí tradici japonských masáží (v překladu „tlak prsty“) a poznatky tradiční čínské medicíny i západní anatomii a fyziologii. Je založena na podobných principech jako akupunktura, ale místo jehel používá terapeut své ruce. Zvyšuje sebeuvědomění, citlivost a uvolňuje napětí. Podporuje životní sílu a je to výborná preventivní metoda. Shiatsu ošetření probíhá na měkké podložce na zemi a provádí se přes volné, pohodlné oblečení.

Shiatsu může pomoci: při vyčerpání a únavě, při nespavosti, při bolestech hlavy, při bolestech zad, krku, kloubů, při gynekologických potížích, při potížích s dýcháním či se zažíváním, zmírňuje stres, může pomoci procházíte-li těžkým obdobím nebo procesem změny.

Manuální lymfodrenáž (60/90 min)

Manuální lymfodrenáž je masáž prováděná speciálními hmaty v přesně stanovené posloupnosti  jemným tlakem. Je při ní rozpohybován tok lymfy (mízy) a celého lymfatického systému v těle. Lymfatické masáže pomáhají odstranit odpadní, toxické látky a otoky (lymfedémy). Tím dochází k odlehčení, uvolnění a regeneraci celého imunitního systému. Při lymfodrenáži  se využívá anatomických poznatků o funkci lymfatických cév, mízovodů, uzlin a kolektorů. Nejsou používány oleje či emulze.

Integrativní masáž, hloubková práce s tělem a dechem – metoda Dr.Schmitta

Unikátní propojení klasických rehabilitačních metod s postupy vycházejícími z jógy a dalších holistických přístupů, ovlivňuje jak tělesné, tak duševní prožívání. Metoda Dr.Schmitta, německého fyzioterapeuta, vychází z poznatku, že opakované stresy a nevyřešené problémy jsou příčinou zvýšeného napětí v určitých svalových skupinách. Způsobují tvrdnutí pojivové tkáně, otoky, zkracování svalů apod. a přímo či nepřímo narušují, zadržují či blokují fyziologické dýchání, dechový pohyb a tím i proudění energie. Integrativní masáž je výborným prostředkem doplňujícím terapii psychosomatických onemocnění, zejména potíží spojených s nadměrným stresem a vyčerpáním.

Účinky: odstraňuje napětí ve svalových skupinách, pomáhá při odstranění psychosomatických potíží, je účinná při depresích, nespavosti, bolestech hlavy, posiluje imunitní systém, u žen pomáhá při těžkostech s oplodněním, při poruchách příjmu potravy, po určitém časovém odstupu vhodná k rekonvalescenci poúrazových stavů, pomáhá zlepšit vnímání vlastního těla, zejména u posttraumatických stavů, jako prostředek relaxace, podporuje změnu stresového životního stylu, upravuje krevní tlak, obnovuje přirozenou cirkulaci dechu, aktivuje sebeléčivé schopnosti organismu, navozuje v těle celkově radostnější pocit, vhodné i pro těhotné ženy.

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Sámova s.r.o. Sámova 410/28 101 00 Praha 10 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex