MUDr. Petr Kolátor

Rehabilitační lékař

MUDr.  Petr Kolátor je lékař s atestací  z pediatrie a s dlouhodobou praxí v oboru rehabilitace

Studium medicíny absolvoval na  II. lékařské fakultě University Karlovy . Po absolutoriu pracoval na  dětském oddělení Krajské nemocnice v Liberci a Okresní nemocnice v Jablonci nad Nisou. Po složení atestační zkoušky se již naplno věnoval práci na pozici zástupce primáře na rehabilitačním oddělení v nemocnici Jablonec nad Nisou až do roku 2001.  Následné roky se věnoval kontrole provádění klinických studií v České republice,  do roku 2016 vedl klinické týmy v Evropě a USA na pozici projektového manažera. V centrech komplexní péče Roseta, Sámova  a Dobřichovice pracuje od roku 2011.

Již během studia se zajímal o komplexní přístup v péči o pacienty a stejně tak i při hledání příčin onemocnění. Absolvoval výcvik v psychoterapii dle C. Rogerse.  Krátce po nástupu na rehabilitaci absolvoval kurzy IPVZ v akupunktuře a EAV (elektroakupunktura dle Volla).  Absolvoval též výcvik v manuální medicíně u doc. Rychlíkové. Průběžně se věnuje studiu  a praxi technik týkajících se psychiky a systemických postupů.

V péči o pacienty vždy vychází z podrobné anamnézy a staví na detailním somatickém vyšetření.  Dle možností a potřeby somatickou terapii rozšiřuje o nástroje psychoterapie, psychosomatické medicíny, regulační medicíny a systemických postupů.

V centrech komplexní péče pečuje o dospělé pacienty i děti zejména s různými obtížemi pohybového systému, s bolestivými stavy, s neurologickými onemocněními atd. Účastní se komplexních psychosomatických vyšetření v týmu CKP.