MUDr. Helena Ungerová

Rehabilitační lékařka

Mudr. Ungerová je lékařka se specializací neurologie a rehabilitační lékařství. Věnuje se dospělým pacientům a dětem od 10 let. Účastní se také komplexních psychosomatických vyšetření. Poskytuje také akupunkturu.

MUDr. Helena  Ungerová se ve  své práci snaží dlouhodobě uplatňovat principy komplexního  zhodnocení  zdravotního stavu  pacienta .

Profesní životopis MUDr. Ungerové

MUDr. Helena Ungerová promovala v roce 1990 na Lékařské  fakultě  Univerzity Palackého v Olomouci. Atestaci pro obor Neurologie složila v roce 1998, atestaci pro obor Rehabilitační a fyzikální  medicína v roce 2003.

Pracovala na neurologickém oddělení Nemocnice  s poliklinikou v Přerově, v NZZ Spea Olomouc,  s.r.o. na neurologické ambulanci, na rehabilitačním oddělení Kliniky rehabilitačního a tělovýchovného lékařství Fakultní nemocnice v Olomouci, na  rehabilitační ambulanci Fakulty tělesné kultury a sportu  University Palackého v Olomouci. Od roku 2003 žije ve Středočeském kraji, pracovala na rehabilitační ambulanci NZZ v Praze 4. V roce 2004  otevřela svou soukromou praxi v Jílovém u Prahy.

Je absolventkou mnoha kurzů a školicích akcí (pro obory neurologie, rehabilitace, léčba  bolesti, fyzikální terapie, akupunktura a psychosomatika), které pořádá Institut postgraduálního vzdělávání lékařů v Praze např.:

  • Kurz myoskeletálních a mobilizačních technik – prim. MUDr. Křupka a prim. MUDr. Kubíček a pokračovací  kurzy  pod  vedením Doc. MUDr. Rychlíkové a  as. MUDr. Vacka.
  • Kurzy   Léčby  bolesti  – prim. MUDr. Vondráčková.
  • Základní a pokračovací kurzy akupunktury – MUDr. Milada  Barešová a stáže  v Kabinetu akupunktury  IPVZ Praha.
  • Kurz  Komplexní  psychosomatické péče  – MUDr. Chvála a  PhDr. Trapková.