MUDr. Zuzana Stupková, cert. MDT

Rehabilitační lékařka

Lékařka s atestací v oboru Rehabilitační a fyzikální medicíny od roku 2015. Působí jako vedoucí lékařka v ÚVN na oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny.

Po studiu na 1. Lékařské Fakultě UK absolvovala postupně praxi na několika pracovištích, včetně  Rehabilitační kliniky Malvazinky, Neurologického oddělení ÚVN a nebo v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře. Do roku 2020 pracovala jako vedoucí lékař Následných rehabilitačních lůžek na Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny ÚVN.

Od r. 2020 je zařazena do nástavbového oboru Psychosomatické medicíny.

Zaměřuje se zejména na komplexní péči o vertebrogenní pacienty. S oblibou spolupracuje také se sportovci, včetně běžců a nebo s tanečníky všeho druhu. Ráda pracuje také s dětmi  zhruba ve věku od 3 let.

Absolvovala mnoho kurzů včetně Dynamické neuromuskulární stabilizace, kurzy Formy funkce facilitace, nebo tapingu, kurzy Mechanické diagnostiky terapie dle McKenzieho. Složila certifikovanou zkoušku v MDT terapii (McKenzie). V současnosti také absolvuje kurzy Základní psychosomatické péče a účastní se Sebezkušenostní skupiny v rámci předatestační přípravy.