Načítám Akce

Najdi svůj terapeutický styl

Sebezkušenostní seminář pro terapeuty zaměřené na psychosomatický přístup.

Tento seminář je určen pro celou škálu terapeutů a zdravotníků, kteří své práci používají psychosomatický přístup – nebo by jej používat chtěli – a mají zájem prohloubit a rozšířit své dovednosti a zkušenosti ve svém terapeutickém rejstříku.
Terapie a práce v psychosomatického kontextu vyžaduje kromě multidisciplinárních znalostí a dovedností i schopnost pracovat vhodným způsobem se subjektivitou a emocemi jak pacienta/ klienta, tak se svými vlastními. Doposud sebezkušenostní část byla doména psychoterapeutických výcviků. Nyní nabízíme tuto zkušenost i Vám.
Během semináře se můžete podívat na své silné i slabé stránky, najít klíčové dovednosti, prozkoumat své neviděné stránky, naučit se s nimi pracovat a najít si, jaký je váš terapeutický styl.

Do semináře si můžete přinést své vlastní osobní příběhy a porozumět, proč a co se vám daří či naopak, kde jsou vaše zdroje, na co si dát pozor a jak se rozvíjet. Somaticky pracující terapeuti se mohou seznámit s tím, co pro ně znamenají v terapii emoce, psychoterapeuti mohou objevit svůj vztah k tělu a somatickému symptomu.

Praktické zkušenosti získané v tomto semináři bude možné rozšířit a prohloubit v akreditovaném kurzu „Psychosomatický přístup ve fyzioterapii“, ve kterém se dozvíte více o teoretických základech psychosomatické péče, zažijete sami sebe v sebezkušenostní skupině a budete pokračovat v rozvíjení praktických dovedností.

Harmonogram:

Sobota

8:30 prezence účastníků a organizační záležitosti
9:00-12:00 výuka
12:00-13:00 oběd
13:00-18:00 výuka

Neděle

8:30 organizační záležitosti
9:00-12:00 výuka
12:00-13:00 oběd
13:00-17:00 výuka

Velmi důležité je účastnit se kurzu v plném rozsahu a dorazit včas. Prosíme o příchod 30 min. před zahájením a naplánovat si odjezd až po plánovaném ukončení (platí pro oba dny). Tento požadavek je důležitý jak pro vás, tak s ohledem na ostatní účastníky.

Seminář může být prožitkově i emočně náročný, a proto je důležité se jej účastnit s jasným záměrem, vnitřním rozhodnutím a v dobrém fyzickém i emočním stavu. Případná zdravotní omezení můžete prodiskutovat s lektorem.

Uvítáme spolu s vaší přihláškou i pár řádek o tom, jaká je vaše motivace se semináře zúčastnit. Striktním požadavkem účasti kurzu je dodržení důvěrnosti a respektu k sobě i ostatním. Počet účastníků je omezen.

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře, pohybové terapeuty, maséry, další somatické terapeuty a psychoterapeuty

Akreditace:

UNIFY 23/225, 15 hodin, 10 kreditů

Lektor:

Kurz je veden MUDr. Petrem Kolátorem, lékařem CKP Sámova, s dlouhodobou zkušeností s psychosomatickou medicínou a s vedením sebezkušenostních kurzů.
Na přípravě kurzu se účastní jako asistenti Mgr. Radim Michalec, vedoucí fyzioterapeut CKP Roseta a Mgr. Aneta Paurová, fyzioterapeutka CKP Roseta, vedoucí odborné praxe studentů lékařských škol a členka výboru České psychosomatické společnosti.

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Sámova s.r.o. Sámova 410/28 101 00 Praha 10 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex