Načítám Akce

O hypermobilitě (online)

S hypermobilitou se v ordinacích fyzioterapeutů a lékařů setkáváme stále častěji. Hypermobilita je často doprovázena hypotonií a obojí vyžaduje vhodné terapeutické nástroje. Při hypermobilitě mají klouby vyšší míru volnosti, než je optimální, a tudíž jsou náchylnější k bolestivému zablokování, křečím okolních svalů či přímo poranění. Hypermobilita se může projevovat lokálně, kdy jsou pohyblivější jen některé klouby i celkově. Tzv. celková hypermobilita může být vrozená nebo jen jen dočasná; setkáváme se s ní například u těhotných žen a je způsobena hormonálními změnami.
Co znamená hypermobilita lokální i celková pro celou bytost člověka? Můžeme ji léčebně rehabilitovat? Lze zpevnit vazy a stabilizovat klouby i dlouhodobě? Jaký význam má propriocepce, koordinace, kondice? Jak se pohybovat a čeho se vyvarovat?
Nabízíme další z řady online kurzů Fyzioterapie funkce věnovaný určitému tématu, který můžeme více prozkoumat. Zkušený fyzioterapeut a učitel Marek Král, žák Clary Lewitové, ukáže aplikaci funkčního náhledu při vyšetření a terapii potíží spojených s hypermobilitou a hypotonií. Nabídne inspiraci do našich praxí a rozšíření našeho terapeutického náhledu a možnosti autoterapie.

Kurz je vhodný pro odborníky, ale i laickou veřejnost pro porozumění a lepší zvládání hypermobility vlastní nebo svých blízkých.

Harmonogram:

14:45 15:00 Registrace účastníků, kontrola připojení
15:00 16:00 Teorie
16:00 16:45 Klinická úvaha
16:45 17:00 Pauza
17:00 17:45 Teorie
17:45 18:30 Závěrečné shrnutí a diskuse. Ukončení kurzu dle množství dotazů, nejpozději v 19 hodin.

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Sámova s.r.o. Sámova 410/28 101 00 Praha 10 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex